Wyróżnienie za zasługi dla zdrowia publicznego
Aspirant Tomasz Rumiński, pełniący służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku, został uhonorowany prestiżowym odznaczeniem przyznawanym przez Ministra Zdrowia. Wyróżnienie to stanowi wyraz uznania za jego wieloletnią, bezinteresowną postawę oraz zaangażowanie w ideę honorowego krwiodawstwa.
Służba społeczeństwu
Policjant, który na co dzień pracuje w Wydziale Prewencji, oddał łącznie ponad 20 litrów krwi, wspierając tym samym proces ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Aspirant Tomasz Rumiński jest znany również ze swojej wcześniejszej pracy w wydziale ruchu drogowego. Przyznane odznaczenie podkreśla jego prospołeczną postawę, którą łączy z rzetelnym wypełnianiem codziennych obowiązków służbowych.
Źródło: KMP Slupsk
