Raport z działań profilaktyczno-kontrolnych
Słupscy funkcjonariusze przeprowadzili na terenie powiatu wojewódzkie działania pod nazwą „Jednoślad”. Akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa osób poruszających się na rowerach, hulajnogach elektrycznych, motorowerach oraz motocyklach. Policjanci w trakcie służby kontrolowali trzeźwość uczestników ruchu drogowego oraz sprawdzali, czy kierujący przestrzegają obowiązujących przepisów.
Statystyki i przebieg działań
W ramach prowadzonych czynności skontrolowano ponad 100 pojazdów jednośladowych. Funkcjonariusze ujawnili sześciu kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. W grupie tej znaleźli się m.in. 47-letni rowerzysta, u którego badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu, oraz kierujący hulajnogą elektryczną z wynikiem powyżej 1 promila. Wobec obu osób wyciągnięto konsekwencje finansowe w postaci wysokich mandatów.
Podczas trwania akcji odnotowano dwa zdarzenia drogowe z udziałem hulajnóg elektrycznych. Do pierwszego doszło w Potęgowie, gdzie 13-latka wjechała na przejście dla pieszych, doprowadzając do zderzenia z samochodem osobowym – poszkodowana została przewieziona do szpitala. Drugie zdarzenie miało miejsce w pobliżu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, gdzie 55-letni kierujący hulajnogą zderzył się z autem osobowym. W tym przypadku nie odnotowano obrażeń, a sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.
Źródło: KMP Slupsk
