Wrocław

Nowy nosorożec we wrocławskim zoo. Csülök dołączył do samicy Marusi

Zmiany w wrocławskim zoo

Wrocławskie zoo poinformowało o przyjeździe nowego mieszkańca. 7-letni samiec nosorożca, Csülök, został sprowadzony, aby zamieszkać z samicą Marusią. Dotychczas Marusia była jedynym przedstawicielem swojego gatunku w placówce, po tym jak jej wcześniejszy partner, Manas, został przeniesiony do Hiszpanii, a ich córka Kiran wyjechała do Francji. Mimo braku przedstawicieli swojego gatunku, samica nie była odizolowana, przebywając na wybiegu w towarzystwie mundżaków oraz gibonów czapników.

Organizacja wybiegu i dostępność pawilonu

Przedstawiciele ogrodu zoologicznego potwierdzili obecność nowego nosorożca, wskazując, że szczegółowe dane na jego temat zostaną udostępnione w późniejszym terminie. Obecnie trwają prace związane z aklimatyzacją zwierzęcia. W związku z tymi działaniami, pawilon Terai – obiekt położony w pobliżu Terytorium Panter oraz wybiegu tygrysów – jest do odwołania wyłączony ze zwiedzania.

Źródło: Portal Wroclaw

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *